Nieuws

 • Zomer rooster

  Zomer rooster

  SUMMERTIME Vanaf 1 juli hebben we een paar wijzigingen op het lesrooster door...

  Lees meer Meer nieuws
 • Active summer stempel actie

  Active summer stempel actie

  Ook deze zomer kun je weer meedoen met de active summer stempel actie. Ieder...

  Lees meer Meer nieuws
 • NIEUW 1 SEPTEMBER: YOUR PT STUDIO

  NIEUW 1 SEPTEMBER: YOUR PT STUDIO

  voor personal training. Komende zomer worden squashbaan 3 en 4 omgebouwd tot ...

  Lees meer Meer nieuws
 • Club Cycle in de club

  Club Cycle in de club

  Vanaf 1 juli hebben we Club Cycle in onze club, Club Cycle is een indoor fiet...

  Lees meer Meer nieuws
 • BODYCOMBAT basic tijdelijk op rooster

  BODYCOMBAT basic tijdelijk op rooster

  Vanaf donderdag 28 juni gaat Maud gedurende een periode van acht weken een BO...

  Lees meer Meer nieuws
 • HOLIDAYCARD

  HOLIDAYCARD

    Draag je lidmaatschap gedurende jouw vakantie (minimaal 2 weken) ove...

  Lees meer Meer nieuws

Tips voor op de loopband

Geplaatst op 21-03-2017

TIPS OM LOPEN OP DE LOOPBAND NOG LEUKER TE MAKEN

Ongetwijfeld loop jij ook regelmatig met een heerlijke warming-up of cooling-down op de loopband in onze sportsclub? Fijn om te horen, want hardlopen op een loopband is namelijk net even iets anders dan buiten hardlopen. De manier waarop je traint op de loopband kan namelijk van invloed zijn op jouw resultaat en motivatie van trainen. Sport adviseur Joyce heeft daarom een aantal nuttige tips voor jou op een rijtje gezet.

Breed aanbod van trainingsprogramma’s op de loopband
Op een loopband beweeg je op nagenoeg dezelfde manier als wanneer je gewoon loopt en spreek je je hart en longen op een gelijke wijze aan. Door regelmatig te trainen op een loopband kan je een heel gelijkmatig tempo aanhouden en kan je specifieke spiergroepen trainen door regelmatig het brede aanbod van trainingsprogramma’s op je loopband uit te proberen. Op een loopband heb je geen last van de ongemakken die je buiten wel hebt: je bent niet afhankelijk van het weer, verkeer, luchtvervuiling en de onveiligheid van alleen hardlopen. In vergelijking met asfalt of beton is het loopvlak van een loopband veel minder belastend voor je gewrichten zoals spieren, botten en pezen. Het zorgt voor een soepele demping. Trainen op een loopband is niet enkel gemakkelijk, het kan ook heel nuttig zijn als aanvulling of vervanging van je hardloopsessies buiten.

Hoe kan je lopen op een loopband nog leuker maken?

Intervaltraining
Intervaltraining is een goede manier om te trainen. Loop eerst op een rustige snelheid 3 tot 5 minuten en wissel dit af met intervallen waarbij je 1 minuut lang gaat sprinten. Wissel dit af en houdt dit een halfuur vol. Als je meer conditie krijgt, kan je de intervallen langer laten duren door het bijvoorbeeld op te rekken naar 2 minuten.

Wissel hardlopen en wandelen af
Het is een loopband, kortom wissel ook af en toe af met hardlopen en wandelen. Het is echt geen schande om lekker een half uurtje lekker te wandelen als warming-up en/of als cooling down. Door het variëren van je hartslag en de intensiteit van de workout zorg je ervoor dat je metabolisme sterker verbetert dan wanneer je op dezelfde snelheid zou trainen. Verschillende spiergroepen worden hierdoor aangesproken.

Cardio training
Bij een cardio training let je op je hartslag. Dit kun je het beste doen door een hartslag meter te gebruiken bijvoorbeeld een Fitbit/Polar horloge of door een van onze Polar banden te gebruiken. Voor beginners is een hartslag meter als een personal trainer, iemand die kan inschatten of het tempo waarop je loopt je te snel zal opbreken of juist niets voor je doet. Zo ben je verzekerd van dat je niet te snel uitgelopen bent door vermoeidheid of juist geen verbetering ziet in je conditie! Voor de gevorderde sporter is de hartslagmeter, net als voor beginners, een middel om de trainingsintensiteit te bepalen.

Helling training
Mijn favoriete helling training is 5 minuutjes opwarmen met een helling op 5 a 6, dan de helling naar 12 op een snelheid tussen de 4-6. Hierdoor krijg je een flinke cardio training zonder dat je hard hoeft te lopen en de bilspieren worden ook nog een extra aan het werk gezet, win-win! Let er wel op dat je altijd natuurlijk blijft lopen, dus niet vast houden.

Tips tijdens en na het lopen
Tijdens het lopen is het belangrijk om regelmatig te ademen, dit doe je door in te ademen door de neus en uit te ademen langs de mond. Na het lopen, rek en strek je spieren minstens vijf minuten om ze te ontspannen. Vergeet niet om voldoende te drinken en/of drink tussendoor in kleine slokjes, om de 10 tot 15 minuten.
Al deze variaties en tips zorgen ervoor dat je uithoudingsvermogen verbetert en helpen je uiteindelijk om geleidelijk langere trainingen vol te houden.

Good luck!

Groetjes, Joyce

Meer interessante en inspirerende artikelen, lees je hier
Volg je ons ook al op Twitter, FacebookInstagram en YouTube?

Deel dit bericht:

Nieuws

 • Zomer rooster

  Zomer rooster

  SUMMERTIME Vanaf 1 juli hebben we een paar wijzigingen op het lesrooster door...

  Lees meer
 • Active summer stempel actie

  Active summer stempel actie

  Ook deze zomer kun je weer meedoen met de active summer stempel actie. Ieder...

  Lees meer
 • NIEUW 1 SEPTEMBER: YOUR PT STUDIO

  NIEUW 1 SEPTEMBER: YOUR PT STUDIO

  voor personal training. Komende zomer worden squashbaan 3 en 4 omgebouwd tot ...

  Lees meer
 • Club Cycle in de club

  Club Cycle in de club

  Vanaf 1 juli hebben we Club Cycle in onze club, Club Cycle is een indoor fiet...

  Lees meer
 • BODYCOMBAT basic tijdelijk op rooster

  BODYCOMBAT basic tijdelijk op rooster

  Vanaf donderdag 28 juni gaat Maud gedurende een periode van acht weken een BO...

  Lees meer
 • HOLIDAYCARD

  HOLIDAYCARD

    Draag je lidmaatschap gedurende jouw vakantie (minimaal 2 weken) ove...

  Lees meer

Contact

YOUR LIFE sportsclub
Industrieweg 4
2254 AE Voorschoten

071 561 19 06
 • TIKKIE BIJ! Indoor cycling

  Indoor cycling

  Indoor cycling, wat is daar nu zo leuk aan? Jolanda, al jaren lid van YOUR LIFE weet het wel.  Dat ik mijn vrije tij...

  Lees meer
 • BODYCOMBAT maakt je fitter

  BODYCOMBAT maakt je fitter

  BODYCOMBAT: de op martial-arts geïnspireerde workout die jou fitter gaat maken! Werk jij, enkele dagen per week, je train...

  Lees meer
 • Krachtsport voor iedereen

  Krachtsport voor iedereen

  Krachttrainen lijkt vaak alleen aan mannen besteed. Maar dat is jammer, want iedereen heeft er profijt van.  Deze vorm van tra...

  Lees meer
 • Beter dan je denkt

  Beter dan je denkt

  Er lijken zoveel producten te bestaan die ongezond zijn. We willen dit eens omdraaien: wat zijn 5 producten die beter zijn dan ...

  Lees meer
 • Slik jij al vitamine D

  Slik jij al vitamine D

  De dagen worden korter en de zon laat zich steeds minder zien. Je voelt je lusteloos, je komt lastiger uit je bed en hebt last ...

  Lees meer
 • Home made granola

  Home made granola

  Vaak is de krokante muesli die je in de supermarkt koopt, te zoet of er zitten ingrediënten in die jij juist net niet lekk...

  Lees meer
 • 6 tips om het sporten na de vakantie op te pakken

  Sporten na de vakantie 6 Tips

  6 tips om het sporten na de vakantie op te pakken Voor velen van ons is de vakantie weer voorbij. Vaak zijn de zomermaanden ee...

  Lees meer
 • Vochthuishouding

  Vochthuishouding tijdens sport

  Iedereen weet dat je voor / tijdens en na het sporten moet drinken om de vochthuishouding te reguleren. Maar wat drink je op we...

  Lees meer
 • Stretching

  Stretching

  Voor iedereen een bekend beeld voordat de wedstrijd of training begint; warmlopen en daarna (statisch) rekken (stretchen). En m...

  Lees meer
 • Tips voor op de loopband

  Tips voor op de loopband

  TIPS OM LOPEN OP DE LOOPBAND NOG LEUKER TE MAKEN Ongetwijfeld loop jij ook regelmatig met een heerlijke warming-up of cooling-...

  Lees meer

Om jou zo goed mogelijk te helpen de juiste informatie te vinden, gebruiken we cookies op deze website. Hiermee kunnen we (soms in samenwerking met derden) jouw internetgedrag volgen. Als je verder gaat op deze website, gaan we er vanuit dat je daar akkoord mee bent. Meer weten? Bekijk onze cookiepagina.